Kategorie
Hurtownia

Hurtownia środków czystości, a sprzedaż detaliczna

Oczywiście handel hurtowy docelowo zaopatruje w towary większe podmioty. W przypadku środków czyszczących, dezynfekujących i chemii profesjonalnej są to przede wszystkim jednostki ochrony zdrowia, takie jak szpitale, przychodnie, gabinety dentystyczne, ale też biura, restauracje i salony fryzjerskie. Czy w takim razie właściciele małych biznesów lub klienci prywatni również mogą robić zakupy w hurtowni środków czystości?

Atrakcyjna oferta dla każdego

Odpowiedź brzmi tak i wynika z nastawienia prokonsumenckiego hurtowników. Dyskryminowanie odbiorców mniejszych ilości towaru, byłoby też nielogiczne. Nikt przecież nie zna przyszłości. Nie wiadomo, czy mały biznes nie rozwinie się w potężną firmę lub czy klient prywatny nie postanowi otworzyć spółki. Dlatego, często hurtownia środków czystości oferuje jednakowe ceny zarówno odbiorcom hurtowym, jak i detalicznym. Oczywiście stali kontrahenci mogą liczyć na negocjację indywidualnych warunków zamówienia. To jednak naturalne i zrozumiałe.

Szeroki, ale specjalistyczny asortyment

Dobrą hurtownię środków czystości cechuje działalność w ściśle określonej niszy. Każda kategoria towaru, jak np. dozowniki na mydło, maszyny sprzątające, odświeżacze powietrza czy materiały higieniczne mieści się w obrębie pojęcia akcesoriów służących do utrzymania odpowiedniego poziomu czystości. Ponadto muszą być to produkty wysokiej jakości, wydajne i o potwierdzonym działaniu odświeżającym oraz bakteriobójczym. Środki dezynfekujące powinny odznaczać się odpowiednim stężeniem alkoholu, na poziomie co najmniej 60%.

Odbiór osobisty czy dostawa pod wskazany adres?

Hurtownia środków czystości, która działa również online, powinna udostępniać różne metody dostawy. Niektórzy będą woleli przyjechać własnym środkiem transportu po skompletowane zamówienie do stacjonarnego punktu odbioru. Inni jednak, szczególnie w przypadku zakupu mniejszych ilości zdecydują się na paczkomat, bądź doręczenie pod wskazany adres przez kuriera. Ważne, aby hurtownik chemii czyszczącej wychodził na przeciw zróżnicowanym potrzebom swoich klientów.